Září 2009

Jak se jeden dostane k anime

19. září 2009 v 22:47 | VelkýBubák |  Informace
Jak se jeden dostane k anime?

[a] První a nejsnažší možnost asi je, zajít si nějaké koupit do obchodu. Skvělá volba, kolik anime si u nás již můžeme koupit? Nejsem si tak úplně jistý, ale mám dojem že přez deset jich nebude... Vyplatí se i hledat na internetu, tedˇjsem tak nějak téměř omylem našel toto.

[b] Další možností je, televizní program Animax,jde tuším o kabelovou televizi, zkušenost bohužel nemám.

Tak, teď jsme tedy vykoupili všechny anime DVD co se v ČR vydali, a nemáme možnost dívat se na kabelovku (nebo nám ani Animax nestačí), co dál... ?

No můžeme si ještě objednat (pravděpodobně po internetu), [c] z jiných zemí, kde buď už toho vyšlo více, nebo mají alespoň obchod s anime, popř. si objednat [d] přímo z japonska. Z japonska je to kus světa, takže se nám může stát že samotná cesta bude dražší než cena zásilky (to je důvod, proč se proto stále nemohu rozhodnout), ale ani z německa, ruska, francie, anglie, nebo (no jen to ne...) z USA to není zrovna nejlevnější.

Pak tu jsou ještě jiné způsoby, více či možná spíše méně legální...

Na torentech se dneska objevuje spousta věcí, a jen o drobném zrnku se dá říct, ano je to legální. Přitom torent jako takový nelegální není - ale to jsem odbočil - mimo jiné se dá pochopitelně nalézt i anime, a někde ani nic jiného nenajdete - zmiňme třeba nyaatorrents.org, ale je jich pochopitelně více...

Dalším, jednodušším způsobem může být sledování přez net a (patrně) flash přehrávač (integrovaný do prohlížeče). Pár věcí najdete i na youtube, ale jsou i servery specializující se na vyhledávání takovýchto videí.

A o těch budu psát dále... (tuto část případně doplním, až najdu nějaký další server, který mne zaujme)

AnimeSeason.com
Videa jsou povětšinou z megavideo, myspace nebo veoh. Dobré je přepínání mezi epizodami pomocí odkazů (v aktualní na minulou a další - pokud už vyšla).

AnimeFuel.com
Nevím, možná se mi to jen zdá, ale myslím že je tu více reklam, ale také více seriálů. Bohužel, přepínač mezi epizodami, jako v AnimeSeason, chybí. Takže přepínat můžete jen přepsáním čísla v adrese.
Signatura